Haber

ABB’nin “Miras Alanı Turları” başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 28 Nisan ve 26 Mayıs tarihlerinde Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi şantiyelerinin kapılarını başkentli vatandaşların hizmetine açacak.

ABB’den yapılan yazılı açıklamada, Ankara’nın tarihine ışık tutan yapıların restorasyonu sırasında çalışmaların devam ettiği şantiyelerin kapılarının vatandaşlara açılmaya devam edildiği belirtildi.

Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi’ndeki çalışma alanını inceleme fırsatının sunulacağı açıklamada, “28 Nisan ve Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Ankara Kültürel Miras Şantiye Gezileri’ne katılmak isteyen Ankaralılar, 26, ‘https://forms.ankara.bel.tr /ankaramiras adresindeki formu doldurmaları gerekiyor’ bilgisine yer verildi.

Uzman rehber eşliğinde ücretsiz geziler düzenlenecektir.

Gezilerin ilk olarak 2022 Temmuz ayında başladığı hatırlatılan açıklamada, bu yılki gezi programı kapsamında Roma Tiyatrosu ve Arkeopark şantiyesinin 13.30-14.30 saatleri arasında, Ankara Kalesi şantiyesinin ise 2022 yılının ortasında ziyaret edilebileceği açıklandı. 14.30-15.30.

Kentin tarihini tanıtmak ve turizmi canlandırmak amacıyla düzenlenen ücretsiz gezilerde başkent sakinleri, devam eden onarım ve koruma çalışmalarını gezerek, uzman rehberlerden bilgi alabilecek.

haberkoprukoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu