Haber

AK Parti – Kandil’den 7’li koalisyona MHP mesajı!

14 Mayıs seçimleri öncesi PKK, Kemal Kılıçdaroğlu için alenen gaza bastı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bayramdan sonra yapılacak mitinglerde adaylarının isimlerini açık açık söyleyeceklerini bildirdi. Buldan da “Bildiğiniz halde…” sözleriyle Kılıçdaroğlu’nu işaret etti.

CUMHURİYET İTTİFAKI’NIN BİR AMACI VAR: 7’Lİ KOALİSYONA MESAJ VERİYOR!

Terör örgütünün liderlerinden Duran Kalkan, 14 Mayıs seçimleri öncesi PKK’nın kanalına yaptığı açıklamada bir kez daha Cumhur İttifakı’nı hedef aldı. AK Parti ve MHP’yi devirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Kalkan, 7’li koalisyona da mesaj vererek, “Çağırıyorum, AK Parti-MHP’yi devirmeyi ana gündem yapsınlar” dedi.

Duran Kalkan da tecridin kırılmasını ve bebeğin katili Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşmasını istediklerini söyledi.

“BİRLEŞİK MUHALEFETİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

7’li koalisyona desteğini yineleyen PKK elebaşı daha önce şöyle konuşmuştu:

“Muhalefet vardı, Altı Masa vardı. Bir iç karışıklık vardı. Bunları çok fazla konuşmayalım. İnanıyoruz ki birliklerini güçlendirecekler. Daha da büyüyebilirler. Yolları belli. Hep söyledim. AK Parti 8 yıldır en büyük mücadeleyi MHP, PKK ve HBDH’ye karşı vermiştir.”

HDP’Lİ BULDAN KILIÇDAROĞLU’YA İMZA VERDİ!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı yeni açıklamada, “Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerde cumhurbaşkanının adını da söyleyeceğiz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi siz bilseniz de alenen açıklayacağız.” söz konusu.

Terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticileri Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Sabri Ok, Bese Hozat, Murat Karayılan ve Cemil Bayık daha önceki açıklamalarıyla 6’lı koalisyonun HDP’yle birlikte 7’li olarak yoluna devam etmesini desteklediklerini, Seçimde Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu