Haber

AK Parti’den tepki: Trajik bir olay…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör örgütü PKK yandaşlarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasına girmesine tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “PKK terör örgütüne bağlı kişilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi binasına girerek örgütün sembolleriyle terör propagandası yapmaya kalkışması trajik bir olaydır. PKK’ya bağlı oluşumların bu cüretkarlığı, ilgili ülkelerdeki güvenlik birimlerinin insan hakları düzenini sağlama konusundaki zafiyetini ve en basit tabirle havailiğini ortaya koymaktadır. Terör örgütü destekçilerinin bu eylemini kınıyoruz. Bunu teşvik eden uçarı tutum münferit bir olay değildir. Bu, teröre müsamaha göstermenin vahim bir sonucudur.”terimleri kullandı.

‘AVRUPA’YA BİR MEYDAN OKUMA DAHA’

Çelik, ilgili ülkelerin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini söyledi. “İlgili ülkelerin kamu yetkililerini kamu düzeni ve güvenliği açısından vahim duruma müdahale etmeye davet ediyoruz. Bu vesileyle Avrupalı ​​müttefiklerimizi bir kez daha PKK’ya üs sağlayan bataklık ortamı kurutmaya davet ediyoruz. Terörizm, insanlığın temel maliyetlerini ve Avrupa’nın maliyetlerini tehdit eden kolektif bir tehdittir. Bu ortak tehdide karşı çaba, kararlılık ve ciddiyet gerektiren bir mücadeledir. Avrupalı ​​ortaklarımızın terörle mücadeledeki performansı giderek zayıflıyor. Bu, demokratik maliyetleri savunmasız bırakıyor.”terimleri kullandı.

narlidere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu