Haber

Bursa’da deprem toplanma alanı bir gecede şantiyeye çevrildi!

Tarık ŞEKER / BURSA (İGFA) – Bursa’nın Ulus Mahallesi’nde vatandaşların çocuklarıyla vakit geçirdiği parkın bir gecede şantiyeye çevrilmesi, mahalleliyi ayaklandırdı. .

Ulus Mahallesi Hüma Hatun kentsel dönüşüm sakinleri; “Site sakiniyim, 4 yıllığına buradan ev aldım. 15 yıl bu alana oyun parkı ve konutlar yapıldıktan sonra deprem levhası getirilerek oyun parkı ve deprem toplama merkezi ilan edildi. Şimdi burası herhangi bir bilgi verilmeden yer kentsel dönüşüm projesine dahil edilmiştir. Park sökülmüştür. Deprem toplama alanı levhası kaldırılmıştır. Çevresi özel şirket personeli tarafından kapatılmıştır.”

Konuyla ilgili meclislerden ve belediyeden bilgi istediklerini ve “O iş bitti” sözleriyle karşılaştıklarını söyleyen vatandaşlar, “Bütün bunları bir kenara bırakalım, son depremde toplama alanı olarak gösterilen yer” dedi. bugün yok!Nerede ve nasıl deprem anında 2500’e yakın yerde toplanacaklar ve uygulamadan böyle bir projeye nasıl imza attılar?Mantıklı bir şey görmüyorum.Resmi kurumlardan açıklayarak müdahale etmelerini istiyoruz. bu kim tarafından ve ne amaçla yapılmıştır.

ivrindihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu