Haber

CHP Milletvekilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

CHP Elazığ Milletvekili Erol, kentin ‘Genel Yaşama Yönelik Afet Bölgesi’ kapsamına alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP’li Erol, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden Elazığ’ın da etkilendiğini belirterek, kentin ‘afet bölgesi’ ilan edilmesi için kamuoyunda ve Meclis’te sürekli gündem oluşturduklarını sözlerine ekledi.

Erol, Elazığ’ın ‘afet bölgesi’ kapsamına alınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını belirterek, “Özel bir konuşma olduğu için fazla karışmak istemiyorum. Özel ikili görüşmelerin kamuoyuna yansımasını istemiyorum, hatta Cumhurbaşkanı’nın izniyle paylaşımı sosyal medyada da paylaştım, o yüzden ‘Bu görüşmeyi paylaşabilir miyim?’ Özel kalemine ilettim. Özel sekreterim Cumhurbaşkanı’na bilgi verdi ‘Evet paylaşabilirler’ dedi, ben de paylaştım. Sayın Başkan’a buradan teşekkür ediyorum. Nitekim Elazığ’ın buna ihtiyacı vardı. Bu sadece bizim girişimlerimizle veya Cumhurbaşkanımızla kurduğumuz iletişimle çözülen bir sorun değil; Ben siyasetin nezaketini bilen biriyim. Yani karşı ilin dinamiklerini karalayarak, beceriksizlikle suçlayarak bir değerlendirme yapmak bize yakışmaz. Bizim duruşumuz şu: Elbette bu işe AK Parti’nin 4 milletvekili, belediye başkanımız, valimiz ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları mutlaka olmuştur. Herkes yetkisi, becerisi ve bağlantıları doğrultusunda bu konuyu mutlaka ilgili birimlere taşımıştır. Biri bakanla görüşür, biri bakan yardımcısıyla görüşür, biri Cumhurbaşkanı ile görüşür; Herkesin oluşturduğu bir etki alanı vardır”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu