Haber

CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras coşkuyla karşılandı

CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ankara’ya dönüşünde coşkuyla karşılandı.

Akşam saatlerinde Ankara’dan Milas – Bodrum Havalimanı’na inen Ahmet Aras, partililer, vatandaşlar ve Bodrumspor taraftarları tarafından karşılandı. Burada tebrikleri kabul eden Ahmet Aras ve beraberindekiler, konvoy eşliğinde Bodrum’a geldi.

Belediye Meydanı’nda kurulan platformun önünde toplanan çok sayıda Bodrumlu, ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla şarkılar söyledi.

Konvoy meydana girdiğinde Bodrumsporlu taraftarlar tarafından yeşil meşaleler yakıldı. Araçtan inen Aras, yoğun ilgi karşısında alana doğru yürüdü ve tebrikleri kabul etti.

Karşılama törenine CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, İl Başkanı Zekican Balcı, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla’daki ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi;

“2019 yılında bu geziye çıktığımızda etaplardan geçtik, yarıştık, arkadaşlarımızla tatlı bir rekabet içerisinde sizlerin teveccühü ve partimin takdiri ile Bodrum Belediye Başkanı oldum. 5 yıl boyunca çok çalıştım. , yaşamadığımız zorluk kalmadı. Salgın, yangın, deprem, ekonomik kriz. Ancak grup olarak belediyedeki arkadaşlarımla ve değerli kardeşlerimle çok çalıştık, Bodrum halkının hizmetindeydik. 5 yıllık bu serüvenin sonunda yine sizlerleyim ama bu sefer farklı bir pozisyonda. Bizden önceki değerli başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bu topraklara hizmet eden, taş koyan herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bizden önce bu görevi yapan ve bayrağı bize devredecek olan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Osman Gürün’e buradan saygılarımı sunuyorum, Sayın Başkanımdan aldığım bayrağı çok daha yükseğe taşımaya kararlıyım. Muğla’nın her köşesine eşit, adil ve insanca hizmet edeceğim. “Almak niyetindeyim. Bodrumlu, Seydikemerli, etnik köken, mezhep ayrımı yapmadan, yerli, yabancı, Bodrumlu, Seydikemer ayrımı yapmadan herkese vereceğiz.”

Sözlerine devam eden Başkan Aras, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi anarak, “5 yıldır başımızı öne çıkaracak hiçbir şey yapmadım. Ahlakımla, gururumla, terbiyemle sizlere hizmet etmeye çalıştım.” Annemden babamdan aldım. Bundan sonra Muğla’nın bir çocuğu olarak Muğla’ya döneceğim.” “Kanımın son damlasına kadar hizmet etmeye hazırım.” sözlerini kullandı.

Törenin ardından Ahmet Aras ve beraberindekiler Bodrum Belediyesi’ne gitti. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu