Teknoloji

Çok Oyunculu The Last of Us Geliştirme Ekibi Küçültüldü

Son bilgilere göre, çok oyunculu The Last of Us geliştirme ekibiküçültülmüş. bunjiStüdyosunun rol aldığı bu küçülen bilgi, Jason SchreierAyrıntılar burada yazan rapordan geliyor.


İlginizi çekebilir: Çok Oyunculu The Last of Us için Yeni Açıklama


Dün sizlerle paylaştığımız haberimizde de aktardığımız üzere Naughty Dog Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla çok oyunculu The Last of Us hakkında açıklama yapıldı. Bu açıklamanın sebebi ise PlayStation Showcase 2023 sunumunda yer almamasından kaynaklanan hayal kırıklığıydı.

Santa Monica şehrinde bulunan stüdyoya göre, geliştirme süreci devam ederken, oyun için en iyi şeyin daha fazla zaman verilmesi olduğuna karar verildi. Bu da, yayınlanması için uzun bir süre beklememiz gerekeceğini açıkça gösteriyor.

Çok Oyunculu The Last of Us Geliştirme Grubu Küçülüyor mu?

Bu açıklamanın ardından Bloomberg sitesinde Jason Schreier’in yeni bir raporu yayınlandı. Schreier, geliştirme aşamasında zorluklarla karşılaştığını söylüyor. Ayrıca, Naughty Dog şu anda oyunun kalitesini ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini gözden geçiriyordu ve son değerlendirmenin ardından geliştirme grubunu küçültmeye gitti. Oyunun geliştirme süreci devam etse de grubun büyük bir kısmı başka projelere kaydırılmış durumda.

Raporda, geçen yıl satın alınan Bungie stüdyosunun çok oyunculu The Last of Us’ın küçülmesinde rol oynadığı belirtiliyor. Bildiğiniz gibi Amerikan stüdyosunun Destiny and Destiny 2 ile ilgili çok fazla deneyimi var ve PlayStation Studios lideri Hermen Hulst, bu deneyimle Sony şirketinin geliştirme aşamasındaki canlı servis oyunlarını değerlendirmesine yardımcı olduğunu söyledi. Bu sürecin bir parçası olarak oyunun uzun vadede oyuncuları çekmeye nasıl devam edebileceğini sorguladı. Sonrasında yukarıda da belirttiğimiz gibi proje yeniden değerlendirildi ve grup küçültüldü.

Bunlar şimdilik resmi olarak doğrulanmadı ancak konuşma konusu raporun arkasındaki Jason Schreier olunca yüksek ihtimal olduğunu düşünebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu