Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Silahlı saldırıyla ilgili 17 kişi gözaltına alındı

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Şu ana kadar 57 adrese yapılan operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. Bunlarla birlikte 3 ruhsatsız kişi de gözaltına alındı. silahlara da el konuldu. milletimizin huzurunu bozanların huzuru.” “Biz bozmaya devam edeceğiz” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Küçükçekmece’deki silahlı saldırıya ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde açıklama yaptı. Yerlikaya’ya İstanbul Valisi Davut Gül ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da eşlik etti.

“57 farklı adrese yapılan operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı”

Basına açıklama yapan Bakan Yerlikaya, “Dün Küçükçekmece’de silahlı saldırı yaşanmış, saldırıda bir vatandaşımız ağır yaralanmıştır. Saldırının hemen ardından polis birimlerimiz geniş çaplı soruşturma başlatarak olaya müdahale etti. 57 farklı adrese yapılan operasyonlarda şu ana kadar 17 kişi gözaltına alındı. Bunların yanı sıra 3 adet ruhsatsız silah da ele geçirildi. Operasyonlarımız devam ediyor. Diğer seçimlerde olduğu gibi biz de İçişleri Bakanlığı olarak İşler, 31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinin huzur ve güven içinde geçmesi için gerekli tüm tedbirleri aldı. Biz de almaya devam ediyoruz. Biz şehir eşkıyaları olarak, “Organize suç örgütlerine, bunu yapmaya çalışanlara karşı kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz. halkımızın huzurunu bozan, milletimizin canını ve malını tehdit eden suç merkezleridir. Halkımızın huzurunu bozanlara asla izin vermeyeceğiz. Milletimizin huzurunu bozanların huzurunu bozmaya devam edeceğiz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu