Haber

Meteoroloji’den 21 ile ilgili uyarı: Yağmur ve gök gürültülü sağanak yağış!

ensonhaber.com

Dün İstanbul için 58 saatlik yağış uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün son hava durumu iddia raporunu yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurt genelinde yağış bekleniyor.

Genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışın Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. ve Bayburt’ta.

Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinde izlenecek

Güneydoğu Anadolu’da 3-5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

batı kesimlerde kuzey, doğu kesimlerde güneyden hafif, orta sıralarda orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. , İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu.

Tedbir uyarısı yapıldı

Yağışların Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yağışların sel, sel ve sel dönemlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. , yıldırım, yerel küçük ölçekli dolu ve yağış. Rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi beklendiği için dikkatli olunması ve tedbir alınması gerektiği belirtildi. olası aksiliklere karşı dikkatli olun.

Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklendiği için ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin düşmesi, formda yağış gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulunuldu. yağmurlu bölgelerde çamur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu