Haber

Naci Görür ‘önemli bir uyarı’ diyerek seçimlere işaret etti

Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür, sosyal medya hesabından “Önemli bir uyarı” başlığıyla paylaşımda bulundu. Görür, seçimler öncesinde “depreme dayanıklı şehir” vaadi inandırıcı ve tatmin edici görünen partileri davet ederek, “Şimdi sınav zamanı” dedi.

Görür’ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

“ÖNEMLİ BİR DUYURU: Hatırlarsanız, birçok yazışma ve televizyon konuşmamda, biz halk olarak depremde güvenliğimizi siyasetten talep etmediğimizi, bunca seçim geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı söyleyip durdum. depremde ölmek istemediğimiz için hiçbir mitingde pankart açmıyoruz.

Aslında depremin siyaset üstü bir bahis olduğunu hatırlatıp şu tavsiyede bulundum: ‘Bir depremde kendinizin ve çocuklarınızın can güvenliğini sağlamaya yönelik planı ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin. ‘ 6 Şubat sarsıntılarından çok önce bunu söylemeye gelmiştim. ‘EYT’liler kadar bile iyi değiliz’ dedim. Şimdi test zamanı.

Bugünkü sarsıntıların enkazı hâlâ apaçık, canımızın acısı yüreğimizde. 2 ay sonra büyük seçim var. Bugünkü partilerin ‘depreme dayanıklı kentler’ kurma sözü verip vermediklerini, kentlerimizin yıkılmayacağı, insanımızın enkaz altında ölmeyeceğini, buna ne kadar sadık ve hazır olduklarını görmeden o partilere oy vermeyin. güvenilir projelere ve ekiplere sahip olmak ve siz tatmin olana kadar. Parti tercihinizi bu kritere göre değiştirin.

Aksi takdirde deprem bölgesinde hayatını kaybeden ve acı çeken tüm canlarımızın yükü bizim üzerimizde olacak ve er ya da geç aynı felaketle karşı karşıya kalacağız. Sevgilerle.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu