Yaşam

Stanley Kubrick Sergisi 2 Nisan’a Kadar Uzatıldı

İstanbul Sinema Müzesi’nde gösterilen sinema dehası Stanley Kubrick’in konu edildiği en kapsamlı stant için bitiş tarihi gelen talep doğrultusunda 2 Nisan’a uzatıldı.

İstanbul Sinema Müzesi, Stanley Kubrick standının 2 Nisan’a kadar ziyaret edilebileceğini duyurdu. Başyapıtların yaratıcısı olarak sinema tarihinde bir ilke imza atan Stanley Kubrick hakkında hazırlanan stant, İstanbul Sinema Müzesi Projesi ile 1 Ekim 2022’de açıldı. Danışman Zihni Tümer ve Alman Sinema Müzesi Küratörleri Hans-Peter Reichmann & Tim Heptner. Açıldığı günden bu yana büyük ilgiyle karşılanan stant bitiş tarihi talep üzerine 2 Nisan’a kadar devam edecek.

New Yorklu yönetmen Stanley Kubrick’in (1928-1999) tüm işlerine kronolojik bir bakış sunan sergi, 3. ve 4. katlardaki özel efektler, maketler ve etkileşimli alanlarla sanatçının mekan ve sinema bağlamındaki yaratıcılığını gözler önüne seriyor. İstanbul Sinema Müzesi için özel olarak tasarlanmış stant. . 1940’larda Look dergisiyle başlayan ilk sanatsal adımlarından son filmi Eyes Wide Shut’a kadar Kubrick’in 16 filmini kronolojik bir sunumla izleyiciyle buluşturan sergi, izleyicinin Kubrick’in sıra dışı dünyasına yakından tanık olmasını sağlıyor. Kubrick’in çok sayıda yayınlanmamış belgesi, nesnesi, senaryosu, kameraları, lensleri ve benzersiz kostümleri, sanatçının film kariyerine derinlemesine bir bakış sunuyor.

“Stanley Kubrick” standı, Alman Sinema Müzesi (Deutsches Filmmuseum) tarafından Christiane Kubrick, Jan Harlan ve University of the Arts London’dan Stanley Kubrick Archive işbirliğiyle hayata geçirildi. Warner Bros. Entertainment Inc., Sony-Columbia Pictures Industries Inc., Metro Goldwyn Mayer Studios Inc., Universal Studios Inc. ve SK Cinema Archives LLC. temelinde uygulanmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Sinema Müzesi ve NuLook Sinema Prodüksiyon tarafından düzenlenen stant, 2 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu