Haber

Türk dövüş sanatçısı Sijo Yüksel Yılmaz Kahire’de hünerlerini sergiledi

Kocaeli’de yaşayan Türk dövüş sanatçısı Sijo Yüksel Yılmaz, Kahire’de Jeet Kune Do semineri verdi. Katılımcılara felsefi ve teorik dersler veren Yılmaz, uygulamalı teknikler de sergiledi.

Kahire’de 5 günlük Jeet Kune Do (JKD) semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşmasını New York’tan Dünya Jeet Kune Do Federasyonu Lideri Ahmed Abdullatif yaptı. Örgüt, Afrika Jeet Kune Do Federasyonu lideri Muhammed Ashur tarafından yönetildi. Dünya Jeet Kune Do Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Teknik Delegasyon Lideri olarak görev yapan Sijo Yüksel Yılmaz da Türkiye’den davetliydi. Afrika Jeet Kune Do Federasyonu da hakemlik seminerine Merkez Tahkim Kurulu Başkanı Abdulvahid Alagöz ve yardımcısı Ahmed Vahba’yı davet etti.

Türk dövüş sanatları ustasından seminer

Merkezi Kahire’de bulunan Afrika Jeet Kune Do Federasyonu ve New York merkezli Dünya Jeet Kune Do Federasyonu himayelerinde düzenlenen organizasyonda Türk dövüş sanatçısı Sijo Yüksel Yılmaz bir seminer verdi. Çeşitli branşlarda eğitmenlik yapan ve Jeet Kune Do (JKD) öğrenmek isteyen katılımcılara felsefi ve teorik açıklamalarda bulunan Yılmaz, uygulamalı teknikleri de sergiledi. 5 gün süren seminer, Kahire’nin tarihi yerleri ve Giza’daki piramitlerin gezilmesiyle sona erdi. Sıradaki organizasyonun Cezayir’deki eğitim ve hakemlik semineri olduğu öğrenildi. 2. Dünya Jeet Kune Do Şampiyonası ise Mart 2023’te Sri Lanka’da yapılacak. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu