Teknoloji

Çileği seviyorsanız bu video gününüzü mahvedebilir ve aşkınızı sorgulamanıza neden olabilir.

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı görsel, gününü mahvetmek isteyen çilek severler için birebir olabilir. Video, mikroskop altında bir çileğin görüntüsünü paylaşıyor ve çileğin yüzeyinde sürünen birçok küçük böceği gösteriyor.

Bir kullanıcı, “ çekirdeksiz meyveye güvenemezsin görüntüye yanıt verdi ancak bu noktada bunların aslında çilek tohumları olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak bu fasulye benzeri varlıkların da farklı bir aldatmaca olduğu düşünülürse, muhtemelen çileğe güvenmemek doğru bir karar olabilir.

Bu böceklerin ne olduğuna gelince, ne yazık ki görüntünün muhtemelen geçersiz olmadığını veya en azından gerçek bir görüntünün çok iyi bir taklidi olduğunu söylemek zorundayız.

  • Çileklerdeki beyaz noktalar nelerdir? Çilek neden “sahte meyve” olarak adlandırılır?

Çilek ve bitkilerinde yaşayan küçük akar (mite) türlerini internetteki birçok farklı kaynaktaki görsellerde görebiliriz. Muhtemelen bu minik canlıları daha önce farkında olmadan yemişsinizdir ve sağlığınıza zarar verdiğine dair bir kanıt yoktur.

Bu tür akarlar sadece çilek bitkilerinde yaşadıklarından ve yaprakların damarları boyunca yumurta bıraktıklarından, çilek akarı olarak bilinir. Diğer bitkilerde de yaşayabilen iki benekli örümcek akarları, bitkilerin yere yakın yapraklarıyla beslenmeyi tercih ederek onlara zarar verir ve onlara bronz bir renk verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu