Ekonomi

Dover CEO’su Richard Tobin ek başkanlık görevini üstleniyor

DOWNERS GROVE, Illinois – Çeşitliliğe sahip küresel bir üretici olan Dover Corporation (NYSE:DOV), 10 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere mevcut Lider ve CEO Richard J. Tobin’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasıyla liderlik rollerinin yeniden şekillendirildiğini duyurdu. aynı zamanda 2016 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Michael F. Johnston, bağımsız baş direktör görevini de üstlenecek.

2016’dan bu yana Dover Yönetim Kurulu’nda yer alan ve 2018’den bu yana CEO olarak görev yapan Tobin, artık şirkette ikili bir rol üstlenecek. Tobin’in Yönetim Kurulu Lideri olarak atanması, Yönetim Kurulunun Dover’ın stratejik yönüne ve gücüne olan güveninin bir kanıtı olarak görülüyor. 2013’ten bu yana direktör olarak görev yapan Johnston, yeni görevinde bağımsız gözetim sağlayarak şirketin yönetimine katkıda bulunmaya devam edecek.

Yönetim Kurulu Başkanı’nın bağımsız olmaması nedeniyle, bu değişiklikleri kolaylaştırmak ve özellikle Bağımsız Baş Direktör’ün görevlerini tanımlamak amacıyla Şirketin Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde değişiklik yapılmıştır.

Yıllık geliri 8 milyar doları aşan Dover, Mühendislik Ürünleri, Temiz Enerji ve Yakıtlar, Görüntüleme ve Tanımlama, Pompalar ve Proses Çözümleri ile İklim ve Sürdürülebilirlik Teknolojileri dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Bu makaledeki bilgiler Dover Corporation’ın basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu