Yaşam

Efes Antik Kenti’nde Müzekart geçerli mi? Efes Antik Kenti’nde Müzekart geçerli mi?

Müze Kartı Efes Antik Kenti içinde geçerli mi? Sorusu Efes Antik Kenti’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İzmir’in Selçuk ilçesinde farklı uygarlıkların izleriyle ziyaretçilerini M.Ö. 7000 yıllarına kadar uzanan tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Efes Antik Kenti özellikle gece aydınlatması ile farkını ortaya koymaktadır. Peki Müzekart Efes Antik Kentiiçinde geçerli mi? Efes Antik KentiMüzekart geçer mi?

Efes Antik Kentinde MÜZE KART GEÇERLİ Mİ?

Efes Antik Kenti’ni ücretsiz ziyaret etmek isteyen vatandaşlar Müzekart ile Efes Antik Kenti’ni ziyaret edebilir. Efes Antik Kenti, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü bireyler için de ücretsizdir. Bu sayede bu şartlardan birini sağlayan vatandaşlar Efes Antik Kenti’ni ücretsiz ziyaret edebilirler.

Antik çağın Anadolu başkenti Efes, muhteşem bir metropoldür. Eşsiz mimari eserleri binlerce yıldır ayakta kalan bu mega antik kent, Dünya Miras Listesi’ne de girmiş durumda. Anadolu ana tanrıça (Kybele) geleneğine dayanan antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı’nın da Efes’te olması önemini artırıyor. Efes Harabeleri’nde özellikle Hellenistik ve Roma; Farklı medeniyetlere ait üst düzey kentleşme, mimari ve dini tarihin sembolleri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu