Haber

İngilizlerden Ukraynalı askerlere şehir içi çatışma eğitimi

Interflex Harekatı kapsamında İngiltere’de eğitim gören Ukraynalı askerlerin, İngiliz askerlerinden şehir içi çatışmalarda ne yapılması gerektiği konusunda eğitim aldığı görüntüler paylaşıldı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “İngilizlerin Ukraynalı savaşçılara kentsel bir alanda savaşmayı nasıl öğrettiklerini gösteren INTERFLEX Operasyonundan heyecan verici bir video” denildi. Olay yerinde, İngiliz askerlerinin Ukraynalıları kentsel çatışmalarda ne yapmaları gerektiği konusunda eğittiği görüldü.

‘INTERFLEX Operasyonu’, Birleşik Krallık liderliğinde Ukrayna askerleri için başlatılan bir eğitim programıdır. Program, Rusya’nın 24 Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgalinden birkaç ay sonra başlatıldı. Program kapsamında 2024 yılına kadar toplam 30 bin Ukrayna askerinin eğitilmesi planlanıyor. Interflex Harekatı’nda ayrıca Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İsveç, Hollanda ve Litvanya olmak üzere 9 ortak ülke bulunuyor.

kirikhanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu