Haber

Mahmut Tanal’dan Devlet Memurlarına: “Beyler! Depremde Binlerce Canımız Kayboldu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, deprem bölgesinde gülen bazı bakan ve hükümet yetkililerine tepki göstererek, “Efendiler! Enkazın altından çıkarılmadı. Nedir bu kahkahalar?

Mahmut Tanal, deprem bölgesinde bazı bakan ve hükümet yetkililerinin fotoğraflarını gülerek paylaştı. Tanal bugün sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“Beyefendilerin keyfi yerinde. Deprem için Şanlıurfa’ya gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AKP’nin Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi AKP meclis üyesi ve AKP milletvekili adayı adayı, yaptıkları ziyarette epey gülüyor. Depremzedeler Şanlıurfa’da Erdoğan açıklama yaparken Binali Yıldırım’la öne geçme yarışı içindeki Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de depremin olduğu memleketindeki yerleşim ortamında keyifli sohbet ediyor. Yıkıma neden oldu, neyin kahkahası, neyin neşesi bu, ilk iki gün depremzedeleri kendi kaderine terk ettiniz.

Tek adam rejiminin yarattığı koordinasyon eksikliği nedeniyle, arama kurtarma ekipleri deprem bölgelerine zamanında sevk edilemedi. Enkaz altında vatandaşlar ‘Kurtarın’ diye bağırırken, enkaza giden ekiplerin gerçek ekipmanları yoktu. Depremin sekizinci gününde hala çadır ve barınma sorunu yaşanıyor. Depremin ilk gününde hemen harekete geçmediğiniz için ölen canlar için suçluluk duymaktansa gülüyorsunuz. Erdoğan’ın yanında kameralara çıkmak için birbirinizi eziyorsunuz.

Bu davranışınız ne insani, ne bizim örf ve adetlerimize, ne taziye ve yaslara uygundur. ‘Yüzyılın felaketi’ algısıyla deprem öncesi ve sonrası sorumluluklarınızdan kaçacağınızı mı sanıyorsunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu