Haber

Öğrencisine şiddet uygulayan öğretmene ömür boyu meslekten men cezası

İngiltere’nin Buckinghamshire bölgesinde 15 yaşındaki bir öğrenciyle cinsel ilişkiye girdiğinin ortaya çıkmasının ardından 2021 yılında tutuklanan Kandice Barber’ın müstehcen davranışları ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözlemciler tarafından ömür boyu öğretmenlik yapması yasaklanmıştı.

DailyMail’in raporuna göre, h Konuyla ilgili hazırlanan rapora göre daha önce 6 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Berber’in durumu, Milli Eğitim Düzenleme Kurumu duruşmasında değerlendirildi. Duruşmaya başkanlık eden öğretmen Susanne Staab Öğrencisiyle derste uygunsuz ve cinsel imalarda bulunduğunu vurguladı. Öğretmenin davranışının büyük bir güven ihlali ve yetkiyi suiistimal teşkil ettiğini vurgulayan Staab, “Barber’ın öğrencisine yönelik cinsel istismarının ardından tehditler ve manipülasyonlar gelmesi, onun öğrencisinin uygunluğunu duyarsız ve bencilce görmezden geldiğini gösteriyor. Halk haklı olarak dehşete düşecek. Davranışlarından dolayı.” söz konusu.

İngiltere Milli Eğitim Bakanı adına yapılan açıklamada, “P Pişmanlık kanıtının olmaması, bu davranışın tekrarlanma riskinin olduğu anlamına gelir ve bu da öğrencilerin gelecekteki refahını riske atar…“Bu davranış o kadar berbat ve zararlıydı ki, gelecekte öğretmenlik yapmasına izin verilmesiyle temelde bağdaşmıyordu…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu