Haber

Buzun satrancında Türkiye’nin başarısı sürüyor

Avrupa Curling Şampiyonası İsveç’in Östersund şehrinde düzenlendi. Erkekler ve kadınlar kategorisinde Avrupa’nın en güzel 10 ülkesinin çaba ettiği karşılaşmalarda, Türkiye Erkeklerin akabinde Bayanlarda da Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Prof. Dr. Kenan Şebin idaresindeki Türkiye Curling Federasyonu bayan ve erkek ulusal ekiplerinin başarısı ile gurur duyarken, ülkemizin ve Erzurum’un göğsünü kabartmaya devam ediyor.

Federasyon başkanı Şebin ve ekibinin göreve gelmesi ile birlikte çıta yükselten ve gittiği şampiyona ve turnuvalardan eli boş dönmeyen Ay-yıldızlı curlingçiler Avrupa Şampiyonası’ndan da istediğini aldı.

Avrupa Şampiyonası İsveç’te yapıldı

Avrupa Curling Şampiyonası 18-27 Kasım 2022 tarihleri ortasında İsveç’in Östersund şehrinde düzenlendi. Erkekler ve kadınlar kategorisinde Avrupa’nın en uygun 10 ülkesinin çaba ettiği karşılaşmalarda, Türkiye Erkek kadronun akabinde Bayanlar da gayesine ulaşarak Dünya Şampiyonası biletini cebine koydu.

Çelik üzere adamlar 4 galibiyet aldı

Antrenör Ahmet Çelik nezaretindeki A Ulusal Erkek Curling grubu, gruplarda tarihimizde birinci defa A klasmanında uğraş ettiğimiz Avrupa Şampiyonası’nı 6’ıncı sırada tamamlayarak ülke puanımızı yükselttik ve 01-09 Nisan 2023 tarihleri arasında Kanada’da düzenlenecek Dünya Erkekler Curling Şampiyonasına katılma hakkı elde ettik. Erkek Ulusal Kadromuz şampiyonayı 4 galibiyet ile tamamladı.

Avrupa Fatihi Türk Kadınları

Antrenör Fatih Ağduman idaresinde İsveç’teki Avrupa Şampiyonasına katılan Kadın Curling A Milli takımımız da istediği sonuçlara elde ederek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Kadın Milli Takımımız, oynadığı 9 maçın 5’ini kazanarak Avrupa Şampiyonası’nı 6’ıncı sırada tamamladı. Ay-yıldızlı bayanlarımız, ülke puanımızı yükseltti. Bayan Ulusal kadromuz, 18-26 Mart 2023 tarihleri ortasında İsveç’te düzenlenecek Dünya Bayanlar Curling Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

Başkan Şebin millileri yalnız bırakmadı

Türkiye Curling Federasyon Lideri Prof. Dr. Kenan Şebin, yerinden takip ettiği Avrupa Şampiyonasında erkek ve bayan ulusal grubumuzu tebrik etti.

Milli Ekiplerimizin göstermiş olduğu performanstan ötürü mutlu olduğunu tabir eden Prof. Dr. Şebin, tüm sportmen, antrenör ve teknik takımı kutlayarak, teşekkürlerini iletti.

Şebin, “Milli Takım sporcu, antrenör ve teknik ekibe Dünya Şampiyonası’nda başarılar dileriz. İnanıyorum ki, Dünya Şampiyonası’nda da en iyisini yapacağız” dedi.

Bu ortada Türkiye Curling Federasyonu Lider Vekili Ahmet Çelebi, İdare Heyeti Üyeleri Murat Akın ile Melike Ertekin de Avrupa Şampiyonasını yerinde izledi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu