Ekonomi

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımlarına Başvuruların Sürdüğünü Söyledi

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımları, Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları için başvuruların 19 Şubat 2024 tarihine kadar devam ettiğini söyledi.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, girişimci Ahmet Özer Topçu’nun Kaynaşlı ilçesinde 2006 yılında kurup işletmeye aldığı süt ve süt ürünleri işletmesini ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Topçu, yılda 1.870 ton, günde 6 ton süt üretim kapasitesine sahip olduğunu ve bu işlenmiş sütle kahvaltılık tereyağı, kaşar, çeçil, abaza, kolot, çörek otu, örgülü gibi 500 çeşit peynir ürettiğini söylüyor. kekik, lor, Çerkez, sepet ve lisan. Gram ve 1 kilogramlık paketler halinde satışa sunduklarını anlattı. Ekonomik Yatırımlara Yönelik Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği hibe desteğinden yararlanan süt ve süt ürünleri işletmesinde inceleme yapılırken, tesisin üretim alanı, paketleme ve soğuk hava deposu ziyaret edilerek, üretim ve bölümün sorunları hakkında bilgi alındı.

Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Desteklemeye Yönelik Ekonomik Yatırımlar kapsamında işletmeye 2018 yılında 203 bin 592 TL, 2012 yılında ise 74 bin 950 TL hibe ödemesi yaptıklarını söyledi. Kırsal Kalkınma Yatırımları başvuru sürecinin ise devam ettiğini belirtti. ve Ekonomik Yatırımlar ile Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları hibe desteklerinin başladığını ve benzer tesisleri Düzce’de de sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

“Desteklemeye devam edin”

Kırsal Kalkınma Yatırımları, Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları için başvuruların 19 Şubat 2024 tarihine kadar devam ettiğini hatırlatan İl Müdürü Esra Uzun, “Ekonomik Yatırım konuları tarım ürünlerinin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlardır, sabittir.” tarımsal üretim yatırımları, yenilenebilir enerji Kaynak kullanımına yönelik yatırımlar, aile işletmeciliği, arıcılık, bilişim, el sanatları, ipekböceği, su ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği gibi birçok alanda destekler verilmeye devam ediyor. Bu desteklerden faydalanmak için Tarım ve Orman Müdürlüğümüzden gerekli bilgileri aldık.Yatırımların artırılması “İstihdamı güçlendirecek, ekonomiyi canlandıracak projelere destek vermeye devam edeceğiz” dedi. – DÜZCE

bigadichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu