Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahta’da miting yapma sözünü tuttu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen yıl Kahta’da miting düzenleme sözünü yerine getirerek Kahta’da vatandaşlarla buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözünü tuttuğunu belirterek, “Babalar sözlerini tutarlar” dedi.

AK Parti Adıyaman aday tanıtım toplantısı ve kalıcı konut teslim töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce miting sözü verdiği Adıyaman’ın Kahta ilçesi Kahta Hastanesi Caddesi’nde miting düzenledi. Erdoğan, “Babalar sözünü tutar” diyerek sözünü tuttuğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Babalar sizin sevginiz ve bağlılığınız için verdikleri sözü tutuyorlar, ben de bu sözümü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geçen yıl söz vermiştim, ilk fırsatta Kahta’nın konuğu olacağımı söylemiştim ve bugün o gün. Kader. Seçimlerde güçlü desteklerinden dolayı Kahtalı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Önceki seçimlerde rekor oy oranıyla. Bizi kucakladınız. İnşallah Mart ayında Kahta bu kez sandıkları patlatır. 31 seçim. Bugüne kadar güveninizi boşa çıkarmadık. Her zamankinden daha çok çalışacağız. İstasyon talebiniz var. Talimatımı vereceğim, bu istasyon sorununu çözeceğiz. Hizmet çıtamızı yükselteceğiz. Bu milletin efendisi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bir yıl önce tarihimizin en büyük doğal afetini yaşadık. 53 binden fazla canımızı toprağa verdik. Kahtalı hemşehrilerimiz de bu depremden etkilendi. Allah’ın izniyle Deprem şehitlerimizin ruhları şad olsun, ruhları şad olsun. Kahta’daki depremlerde 613 bina yıkıldı. Deprem bölgesinin büyüklüğüne göre. Buna rağmen ilk günden itibaren depremzede vatandaşlarımıza ulaşmak için seferber olduk. Sorunlarımızı çözmeye çalıştık. 6 Şubat’tan bu yana gösterdiğimiz çabanın tanığı sizlersiniz. Afet konutlarımızın teslimatlarına başladık. Teslimat törenlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kahta’da 700 deprem evini hak sahiplerine teslim ettik, hayırlı olsun. Deprem konutlarının teslimatlarına hız kesmeden devam edeceğiz. Bizim derdimiz ve amacımız hizmettir. Diğerleri hangi hesapları yaparsa yapsın. En büyük hedefimiz deprem bölgemiz. Ülkemizi sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, turizmiyle, güvenliğiyle hedeflerine ulaşmaya koşturuyoruz. Bazı insanlar acı çekerek siyaset yapabilir. Biz onlardan değiliz ve onlardan olmayacağız. Artık önümüzde 31 Mart seçimleri var. Bu seçimi başarıyla tamamladıktan sonra önümüzde 4 yıllık bir çalışma süreci olacak. Sizlerden belediye başkan adaylarımıza güçlü bir destek bekliyorum” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu